Fit out – kompleksowe podejście do powierzchni biurowych

W XXI wieku aranżację wnętrz biurowych należy zostawić specjalistom, którzy w pełni dostosują wystrój lokalu do potrzeb firmy. Fit out jest działaniem kompleksowym, które polega na projektowaniu powierzchni w pełni funkcjonalnej. Osoba decydująca się na tego rodzaju usługę nie musi zaprzątać sobie głowy znalezieniem wykonawców, materiałów, sprzątaniem po remoncie itp. Dlaczego warto zdecydować się na fit out?

Skoordynowana współpraca specjalistów z różnych branż

Usługa fit out jest działaniem kilkuetapowym, które rozpoczyna się od przygotowania wstępnej koncepcji aranżacji, tzw. space plan, następnie doprecyzowuje się szczegóły projektu, biorąc przy tym pod uwagę materiały wykończeniowe oraz sprawne przeprowadzenie procesów budowlanych oraz logistycznych. Kompleksowe podejście do powierzchni biurowych wymaga skoordynowanych działań specjalistów z różnych branż.

Fit out – powierzchnia biurowa szyta na miarę

Przed rozpoczęciem prac firma specjalizująca się w aranżacji wnętrz, w ramach usługi fit out, przeprowadza wywiad mający na celu poznanie indywidualnych potrzeb danej firmy. Inaczej przebiega projektowanie przestrzeni dedykowanej firmie informatycznej, w której należy uwzględnić specyfikę serwerowni, dużej ilości różnego rodzaju kabli, a inaczej biura architektonicznego.

Fit out można porównać do szycia garnituru na miarę, wprawdzie jest on nieco droższy od tych dostępnych w sieciówce, ale nas nie ugniata i w pełni odzwierciedla nasze potrzeby. Tak samo jest z kompleksową aranżacją przestrzeni biurowych, choć mogłoby się wydawać, że wystarczy odświeżyć ściany białą farbą, ustawić biurka i sprawdzić sprawność gniazdek elektrycznych, w rzeczywistości każda branża ma inną specyfikę. Na ogół nie zdajemy sobie sprawy, jak istotne jest światło, dopóki nie zajmujemy się fotografią czy projektowaniem domów. Z kolei w branży informatycznej należy uwzględnić większą liczbę gniazdek elektronicznych i kabli oraz znaleźć sposób, aby ukryć je w taki sposób, by nie psuły estetyki pomieszczenia.

Oszczędność czasu i energii

Decydując się na usługę fit out, oszczędzamy sporo czasu i nie musimy obawiać się, czy fachowcy rzetelnie wykonają swoją pracę. Nadzór nad pracami i realizacją projektu prowadzi jedna osoba, która kontaktuje się z klientem. To ona bierze na siebie odpowiedzialność za dotrzymywanie terminów, zakup materiałów odpowiedniej jakości, znalezienie ekipy remontowej oraz różnego rodzaju specjalistów, w tym elektryków. Ponadto fit out ułatwia komunikację oraz usprawnia procedury administracyjno-księgowe. Rozwiązanie to pozwala uniknąć rozmycia odpowiedzialności pomiędzy poszczególnymi wykonawcami. Za odbiór prac odpowiada jedna osoba, która koordynuje prace i kontaktuje się z klientem. To ona jest w pełni odpowiedzialna za ewentualne niedopatrzenia i błędy.

Wszystko zaczyna się od space planu

Usługa fit out zawsze rozpoczyna się od opracowania space planu. To właśnie na jego podstawie określa się zakres prac aranżacyjnych, które konsultuje się z klientem. Następnie kierownik projektu, korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia oraz uwzględniając takie czynniki jak oczekiwania klienta, specyfika dostaw niektórych materiałów, przygotowuje harmonogram realizacji.

Na kompleksową usługę fit out składają się następujące działania:

  • sporządzenie space planu

  • demontaż elementów wchodzących w skład lokalu

  • montaż ścian w systemie suchej zabudowy

  • przygotowanie instalacji elektrycznej, teletechnicznej, sap i dso oraz sanitarnej

  • dostarczenie i instalacja stolarki otworowej

  • montaż sufitów systemowych

  • dostarczenie i instalacja wykładzin podłogowych

  • prace z zakresu urządzania wnętrz – malowanie, tapetowanie

  • oświetlenie

  • rozstaw mebli.

Skorzystaj z doświadczenia i znajomości kierownika projektu

Zlecając usługę fit out doświadczonemu specjaliście firma może sporo zaoszczędzić na czasie i wydatkach na materiały. Kierownik projektu dysponuje bowiem wieloletnim doświadczeniem, doskonałą znajomością branży i rozległymi kontaktami z różnymi dostawcami. Pozwala mu to zakupić materiały w atrakcyjnej cenie i zlecić realizację projektu sprawdzonym podwykonawcom. Dzięki usłudze fit out klient może w pełni skupić się na swojej pracy i zarządzaniu firmą. Nie musi przejmować się nadzorowaniem terminów czy dopięciem budżetu – odpowiedzialność za te kwestie spoczywa na kierowniku projektu.

Jeśli chcesz skorzystać z usługi fit out, już dziś skontaktuj się z A2 Koncept Agnieszka Adamek pod numerem telefonu 508 927 084