Fit out – kompleksowe podejście do powierzchni biurowych

Kompleksowa adaptacja powierzchni biurowych, czyli fit out. Dlaczego warto z niej
skorzystać?

Nowe biuro to wyzwanie dla każdej firmy, zarówno dla tej, która dopiero wchodzi na rynek, jak i dla takiej z wieloletnim doświadczeniem. Ważna jest tu zarówno lokalizacja, powierzchnia, rozkład pomieszczeń oraz aranżacja wnętrza.

Wiele nowoczesnych firm decyduje się na wynajem powierzchni w nowoczesnych apartamentach, zaprojektowanych zwykle tak, by łatwo można było ją zaadaptować. Podstawowa korzyścią jest wygoda i oszczędność czasu w całym procesie realizacji od projektu po wykończenie. Inwestor współpracuje z jedną firmą, która nadzoruje cały proces realizacji, współpracując z wykwalifikowanym zapleczem fachowców., co znacznie ułatwia przepływ informacji.

Jak wygląda proces pracy nad projektem?

Usługa fit out polega na kompleksowym stworzeniu przestrzeni biurowej. Podstawą rozpoczęcia działań jest rozpoznanie potrzeb klienta i dostosowanie jego oczekiwań do panujących w pomieszczeniu warunków. Po akceptacji projektu przez klienta rozpoczyna się jego realizacja.

Skorzystanie z tej usługi to gwarancja nie tylko optymalnego wykorzystania przestrzeni, ale także aranżacji wnętrza zgodnie z trendami, zindywidualizowanego projektu sprzyjającego kreatywności. Biuro musi być estetyczne, kolorystyka, meble oraz rozmieszczenie stanowisk pracy musi zapewnić komfort pracownikom, o każdy z tych elementów zadba doświadczony projektant.

Korzyści nie tylko dla najemny

Dzisiejszy rynek wynajmu powierzchni biurowych jest na tyle nasycony, a co za tym idzie właściciele powierzchni biurowych muszą przyciągnąć najemcę czymś więcej niż tylko dobrą lokalizacją czy ceną. Na przeciw wychodzi właśnie usługa fit out, która pozwala na dostosowanie powierzchni do potrzeb przyszłego najemcy, pokazuje, jak atrakcyjna może być przestrzeń i co najważniejsze potencjalny najemca, decydujący się na wynajem danej powierzchni, oszczędza czas i środki, które musiałby zainwestować w aranżację wnętrza. Zainwestowanie w indywidualny projekt aranżacji pozwala na możliwość zwiększenia wartości wynajmowanego pomieszczenia i tym samym zwiększa zysk z wynajmowanych powierzchni.